Родовище

Балашівське родовище вторинних каолінів розташовано на правому березі Придніпровського плато.

Балашівське родовище представлено двома окремими покладами: Західними і Східними. Останні, в свою чергу, складаються з двох ділянок (Північного і Південного).

Родовище розташоване в Кіровоградському районі Кіровоградської області. Розташоване воно в 3 км на північний захід від міста Кропивницький, асфальтована дорога, що йде до Кропивницького, проходить між північно-західним і південно-східним ділянкою родовища. Загальна площа родовища 1,2 кв. км. Морський порт знаходиться в 195 км від родовища, в м. Миколаїв.

Найближча залізнична станція, Лелеківка, знаходиться в 3 км.

Район проведення робіт представляє горбисте плато, перетнуте ярами і балками. Абсолютні позначки коливаються від 140 до 190 м. Клімат району родовища помірно-континентальний з сухим жарким літом і малосніжною зимою.

Середньорічна кількість опадів коливається від 450 до 520 мм. Територія району родовища не сейсмічна.

Геологічна будова родовища

В геологічну будову родовища беруть участь породи докембрийской кристалічної основи і пухкі осадові породи платформного чохла. Породи кристалічного фундаменту представлені гранітами і мігматитами різної структури Кіровоград-Житомирського комплексу.

Породи осадового чохла представлені палеогенової, неогенової і четвертинної системами. Продуктивний шар відноситься до бучакського відкладення палеогеновой системи. На Балашівському та інших родовищах вогнетривкої сировини, розташованих в межах Шестаковська депресії, вторинні каоліни відносяться до її основної частини і прилеглим схилам, утворюючи в межах Балашівського родовища поклад, розділений підняттям кристалічного фундаменту на дві: північно-західну і південно-східну частини.

Південно-східна ділянка являє собою суцільний, майже горизонтальний шар залягання вторинних каолінів, витягнутий в північно-південному напрямку. Його довжина 1,1 км при ширині від 300 до 700 м. Контури шару мають звивистий характер, потужність змінюється від 1 до 19,5 м, в середньому становить 11,5 м. У центральній частині ділянки вторинні каоліни утворюють один шар, в якому зрідка зустрічаються малопотужні лінзи пісків.

Північно-західна ділянка, яку почали розробляти, має ізометричну форму. ЇЇ довжина по протяжності складає 0,8 км при максимальній ширині 0,6 км. Корисні копалини, представлені сірими каолінами, утворюють горизонтальне залягання шарів. Їх потужність непостійна і коливається від 1 до 15,9 м, в середньому становить 7,5 м., Що перекривають породи представлені піщано-глинистими утвореннями неогену, червоно-бурими глинами, пісками і четвертинними суглинками.

Якісна характеристика корисних копалин ТОВ "Сонек". Підрахунок запасів

Продуктивна товща Балашівського родовища представлена ​​вторинними каолінами. На родовищі відібрано і проаналізовано 330 проб вторинних каолінів, на підставі вивчення результатів яких складена якісна характеристика сировини і виконаний підрахунок запасів.

Вторинні каоліни являють собою породу світло-сірого, сірого, темно-сірого, дуже рідко буро або червонуватого кольору, іноді зі склом піщаних частинок або дрібних вуглистих включень. Найбільш поширені на родовищі світло-сірі і сірі вторинні каоліни без кварцових і ожелезенних домішок.

Основним породоутворюючим мінералом вторинних каолінів є каолініт (85-95%).

В якості домішки із глинистих мінералів відзначені:

– гідрослюд – до 5-10%,

– галлузіт – до 5%,

– гібсит – до 10%.

З інших домішок присутні: кварц – 5-25%, польовий шпат – 2-5%, мусковіт, нітрити, марказіт, гідроксиду заліза, а також домішка органічної речовини.

Слід зазначити, що за середніми показниками хімічного складу вторинні каоліни Балашівської родовища близькі до чистого каолініту, що підвищує їх промислову цінність.

Оскільки хімічний і мінералогічний склад вторинних каолінів досить однорідний і являє собою істотно каолінітової породу, вони мають гарну вогнетривкістю.

В цілому, вторинні каоліни Балашівської родовища за своїми макроскопічними ознаками, мінералогічному і хімічним складом, вогнестійкості, аналогічні глині, освоюваної промисловістю Обознівского родовища.

Фізико-хімічні властивості вторинних каолінів

 

Найменування

 КБ-0

 КБ-1

 КБ-2

 КБ-3

Масова частка на просмажене речовину Al2O3,% не менше

44

42

39

36

Зміст Fe2O3,% не більше

1,2

1,3

1,8

1,8

Зміна маси при прожарюванні,% не більше

16

16

Вогнетривкість ° С, не нижче

1770

1750

1730

1710

Вологість,% не більше

24

24

24

24

Залишок на сітці № 0,063,% не більше

0,9

5

9

13

Вміст кремнезему Si2О,%

 від 40,2 до 72,2

Вміст двоокису титану Ti2О,% 

 від 0,8 до 1,3

Вміст сірчистого ангідриду

 

Вміст лугів

 

Вміст двоокису кальцію

 

Вміст двоокису магнію

 

 

   Фізико-механічні властивості каолінів  

 

Формувальна вологість,%

від 22 до 25

Повітряна усадка,%

від 3,0 до 5,0

Повна усадка,%

від 9,0 до 19,0

Водопоглинання,%

від 3,0 до 18,0

Об’ємна вага, г / см³

від 1,3 до 2,4

 

 

Балансові запаси пісків, що відповідають ДСТУ Б8.2.7-32-95, становлять 13 100 тис. М³.

Догори

Відпуск продукції з Балашівського кар’єру здійснюється з 8:30 до 12:00

Відпуск продукції здійснюєтсья через ваги. 

Максимальна довжина автотранспорту 12 метрів з причіпом, висота загрузки 3,3 метри.