Застосування каоліну в будівництві

Каолін це біла глина, м’яка на дотик і бархатиста. Каолін в будівельній індустрії широко використовується для виробництва водних барвистих складів і емульсій. В Україні каолін видобуває ТОВ “Сонек”-підприємство, яке є одним з лідерів видобутку вторинного каоліну.

Вторинний каолін, який утворився в результаті розмиву каолінових глин і вивітрювання каолінових продуктів. Після закінчення часу, всі ці продукти вивітрювання повторно відклалися на дні водойм і утворили осадовий каолін.

Каолін використовується при виготовлення малярних фарбувальних складів, як з додаванням різних видів клею (синтетичні, органічні в’яжучі) так і без нього. Укривчивість каоліну становить 120 г / м².

Збагачений каолін  використовується не тільки в будівництві для водних фарбувальних сумішей, але і в різних галузях народного виробництва. Наприклад, в керамічної промисловості у виробництві фарфорових і фаянсових виробів. Також в електротехнічної промисловості, для виробництва вогнетривких матеріалів, різних ізоляторів та іншої продукції. У паперовій промисловості для виробництва, наповнення і покриття паперу.

У хімічній промисловості використовується як наповнювач для гуми, штучної шкіри, пластмаси, тканин, лінолеуму, олівців та інших виробів. У косметичній промисловості для виробництва кремів, паст, мазей, мила, пудра і інших продуктів. У фармацевтичній промисловості в якості зв’язує добавки у виробництві лікувальних препаратів.

Застосування каоліну в будівництві
Догори