Що таке каолін

Що таке Каолін ?


Каолін (kaolin) належить до осадових мінералів, що утворюються в результаті вивітрювання або вимивання гірських порід, що містять польові шпати, по суті, це глина, яка отримала таку назву від топоніма. Вперше її виявили ще в давнину недалеко від містечка Гаолін в китайській провінції Цзянси. Тоді ж стали використовувати для виготовлення побутового начиння, лише пізніше відкривши інші дивовижні можливості речовини.

Хімічний склад каоліну
Основним компонентом хімічного складу є каолініт – мінерал з групи водних алюмосилікатів. Завдяки йому каолін светлоокрашенний, здебільшого білого кольору, буває з легким жовтуватим, голубуватим або зеленуватим відтінком – це залежить від наявності та кількості домішок: міді, цинку, заліза та інших.

Також в складі присутні мікроелементи, що приносять чималу користь людському організму:

кремнезем (двоокис кремнію) – підвищує імунітет, стимулює обмінні процеси, зміцнює судини, благотворно діє на еластичність шкіри;
магній – нормалізує збудливість нервової системи і м’язовий тонус, зміцнює кістки, активізує важливі для росту і нормальної життєдіяльності білкові сполуки;
кальцій – бере участь в кровотворенні, зміцнює м’язи і кістки;
залізо – покращує подачу кисню до клітин організму;
фосфор – позитивно впливає на функціонування нервової системи, головного і кісткового мозку.


Важливо, що приносять користь мікроелементи каолін містить в легко засвоюваних формах.

Компоненти, з яких складається каолін, обумовлюють його фізико-хімічні, фармацевтичні та інші властивості.

Фізико-хімічні характеристики
У білої глини низька абразивність – речовина характеризується шаруватою структурою, деякою олійністю.

Необроблений природний каолін розчиняється повністю в воді і органічних кислотах.

Відноситься до крупнодісперсной різновидів глини, т. Е складається з великих частинок, які погано пов’язані між собою. Тому в сирому вигляді речовина непластичною, легко кришиться. Однак при висиханні і випалюванні, коли зі складу випарувалася вода, набуває хорошу механічну міцність.

Фахівці різних галузей відзначають слабку електропровідність каоліну, що підвищує безпеку користування цією глиною, можливість виготовляти з неї захисні елементи для електромереж і електроприладів.

Для мінералу характерна висока вогнетривкість – мінімальна температура плавлення складає 1750 градусів. Тому біла глина застосовна для виробництва будівельної кераміки та інших пожежонебезпечних виробів.

Мінімум фарбувальних речовин в складі і хімічна інертність забезпечують можливість робити посуд з каоліну, що важливо для прихильників екологічного побуту.

Каолін – відмінний сорбент, т. Е. Він здатний вибірково поглинати речовини.

Де добувають мінерал?
Місця видобутку каоліну визначаються особливостями його формування.

Первинна, осадова біла глина, утворена в результаті вивітрювання і розкладання гірських порід, знаходиться на глибині від 5 до 50 метрів. Зовні поклади каоліну нагадують гнізда або завитки. Мінімальна товщина скупчення такої глини може становити 2 метри, максимальна – 120.
Каолін вторинного типу (перевідкладеними) виходить в результаті розмиву і подальшого відкладення гірських порід. Пласти глини знаходяться в пісках. Товщина таких покладів становить близько 20 метрів, але використовувати можливо не більше 20% з них (т. Е. Допустимо брати вторинний мінерал з глибини максимум 4 метри).
Світові запаси каоліну на даний момент геологи оцінюють в 15-16 мільярдів тонн. Поклади до 5 мільйонів тонн вважають дрібними, понад 30 – великими. Родовища білої глини є на територіях:

Європи – в Болгарії, Угорщині, Великобританії, Польщі, Росії, Німеччини, України, Іспанії, Фінляндії, Португалії, Чехії;
Азії – в Китаї, Узбекистані;
обох американських континентів – в Бразилії, США;
Африки – в Анголі, Кенії.
Оскільки каолін є глиною, він знаходиться в верхніх шарах земної кори. Таке розташування визначає оптимальний спосіб видобутку – відкритий кар’єрний.

В Україні одним з лідером видобутку вторинного каоліну є ТОВ “Сонек”.

Що таке каолін
Догори

Відпуск продукції з Балашівського кар’єру здійснюється з 8:30 до 12:00

Відпуск продукції здійснюєтсья через ваги. 

Максимальна довжина автотранспорту 12 метрів з причіпом, висота загрузки 3,3 метри.