Каолін вторинний – матеріал, який ТОВ “Сонек” видобуває у Балашівському родовищі вторинних колінів утворюється в результаті перемивання первинної породи і подальшого відкладення речовини у водному середовищі. Збагачення відбувається природним способом. Під час розмиву, перенесення і відкладення видаляються важкі мінерали і домішки піску. Цей продукт вважають справжньою глиною, тому що в складі міститься більше 30% глиняних частинок. Також в матеріалі знаходяться гідрослюд, вуглисту речовина і безкисневі солі.
Вторинні каоліни мають сірі і білі тони. Ці породи щільні і жирні на дотик. Якщо замісити каолінітові глини з водою, то вийде в’язке тісто. Його можна розкачати в тонку нитку. Середня потужність продукту становить 15-20 м. Мінімальна товщина покладів дорівнює 1 м.
Застосування вторинного каоліну
Сировина широко використовують для виготовлення фарфорових і фаянсових виробів. Збагачений каолін – одне з найважливіших речовин, необхідних для виробництва кераміки. Також його застосовують в паперовій промисловості. У фармацевтиці каолін вважають сполучною добавкою в лікарських препаратах. Вторинний продукт також додають в:
гуму,
штучну шкіру,
цемент,
лінолеум,
мило,
косметичні креми, пудри і т.п.
Такий каолін є основою для виробництва вогнетривів. Технологія виготовлення мало чим відрізняється від способу створення виробів з шамоту. Відмінності в методиках залежать від чистоти сировини і температури випалення.